Doktorlarımız Ana Sayfaya Dön

Op.Dr. Mustafa BOLAT

Kalp Damar Cerrahi

Op.Dr. Mustafa BOLAT

Medical Art kurucusu ve aynı zamanda sorumlu müdür olarak halen görev yapan Op. Dr. Mustafa BOLAT hakkında merak ettiğiniz sorunların cevabı ve uzmanımıza iletmek istedikleriniz sorular için bu sayfadan yararlanabilirsiniz.

1955 Osmaniye ‘de doğmuş olup ilk ve orta dereceli eğitimini burada tamamlamıştır.

1979 Çukurova üniversitesi tıp fakültesinden başarı ile  mezun olmuştur.

Askerliğini 200. dönem olarak Girne Askeri Hastanesinde yedek subay olarak yaptı.

1985 yılında Siyami Ersek Kalp Damar Cerrahi Merkezinden kalp damar cerrahi ihtisasını aldı.Uzmanlık eğitiminden sonra Trabzon Numune, Adana SSK, Adana Ortadoğu Hastanesi ve Adana Numune Hastanelerinde kalp damar cerrahi uzmanı olarak görev yapmıştır.

Evli ve 5 çocuk babasıdır.

1998 yılından buyana varis tedavisi ile ilgili araştırma ve geliştirme çalışmalarına devam etmektedir. Varis tedavisi konusunda ameliyatsız yöntemler olan  Skleroterapi,radyo frekans,  lazer ve köpükle tedavi konularında Türkiye de öncülük yapmıştır ve tüm bu uygulamaları Adana bölgesinde ilk yapan doktordur.

2004 yılında Sağlık Bakanlığı izniyle Yeşilyurt Medikal Estetik Eğitim Merkezini kurmuştur. Medikal estetik eğitim kurumunda çok sayıda tıp doktorunun saç ekimi, lazer uygulamaları, kozmetoloji, saç mezoterapisi ve kimyasal peeling gibi bir çok estetik uygulamalar konusunda eğitimini sağlamış ve diploma vermiştir.

Yine aynı yılın sonlarında Sağlık Bakanlığı izniyle Türkiyenin ilk kalp damar cerrahi merkezini kurmuştur.

2004 yılında çıktığı varis tedavi merkezi yolculuğunda 2013 sonu itibariyle Kadıköy e Medicalart Kalp Damar Cerrahi Merkezinin 2. şubesini açmıştır.

Doktorumuz'a E-Posta Gönderin

Bu alandaki diğer doktorlarımız

Doç.Dr. Onur GÜRER
Prof.Dr. Hasan Berat CİHAN
Tüm doktorlara dön